A fűnyíró egy olyan eszköz, melynek feladata a fűnyesés. Általában kertekben, parkokban, sportpályákon használják, de lehetősége van a konkrét területtől függően akár szegélynyírásra, vagy az árnyas helyeken lévő gazok levágására is.
Az alapvető fűnyíró típusok közé tartozik a kézi fűnyíró. Ez egy egyszerű és hatékony módja a fű vágásának, és a környezetbarát megoldások közé sorolható, mivel nem használ semmilyen energiaforrást. A kézi fűnyírók általában olcsóbbak és hatékonyabbak, mint más típusú fűnyírók. Azonban a nagyobb felületekhez és magasabb fűhoz nem ajánlott.
A benzines fűnyírók nagyobb területekre és nagyobb fűmagasságokra tervezve vannak. A benzines fűnyíró alkalmazkodni tud a változó terepviszonyokhoz, és nagyobb sebességgel dolgozik, mint a kézi vagy elektromos fűnyírók. Azonban ezen típusú fűnyírók használata környezetkárosítóbb, drágább és zajosabb is.
Az elektromos fűnyírók az utóbbi években egyre népszerűbbek lettek a kertrendszerészek és a háztulajdonosok körében. A jó minőségű elektromos fűnyírók erősek, csendesek és szinte karbantartásmentesek. Ráadásul könnyen használhatóak, és általában jól kezelhetők. Azonban az elektromos fűnyíróknak van néhány korlátozása, mint például a vezeték hosszának korlátja, és az alacsonyabb fűmagassághoz történő alkalmazkodás nehézsége.
A szegélynyíró egy speciális típusú fűnyíró, amelynek kifejezett feladata a terület szélén lévő gaz eltávolítása. Általában a szegélyek, járdák és kertágyak mentén használják. A megfelelő szegélynyíró a teljes fűnyíróeszköz kiegészítője is lehet.
A fűnyíró és szegélynyíró használata a füvünk egészséges megjelenésének kulcsa. A megfelelő karbantartás és a rendszeres fűnyírás segít megőrizni füvünk épségét és megakadályozza az egészséges fűirtás esetleges károsodását. Általánosságban elmondható, hogy minél nagyobb a terület, annál nagyobb a fűnyíró energiájaként működő motor teljesítménye, és az is fontos, hogy a fűnyíró és szegélynyíró megfelelően karbantartva, takarítva és időben átvizsgálva legyen, hogy a fűnyíró évek múlva is munkaképes legyen, és rendszeresen használni tudjuk.
Következő lépés